ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rijkaard trajneri i ri i Galatasarayit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: Rijkaard trajneri i ri i Galatasarayit   Fri Jun 05, 2009 8:56 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0605123543342_m.jpg[/img][b]Ish-trajneri i Barcelonës, Frank Rijkaard, është zgjedhur trajneri i ri i ekipit turk Galatasaray.[/b]Pas
largimit nga Barcelona në sezonin 2007/2008, Rijkaard pauzoi rreth një
vit, dhe tash sërish i kthehet futbollit, duke zënë vendin e
ish-trajnerit të Galatasarayt, Bulent Korkmaz.

Korkmaz u largua nga stoli i ekipit turk të mërkurën, pas një sezoni zhgënjyer ku përfundoi në pozitën e pestë të tabelës.

Rijkaard karrierën e filloi si përzgjedhës i Holandës, ndërsa pastaj
drejtoi ekipin Sparta Rotterdam prej ku kaloi në Barcelona.

Në Barcelonë, holandezi përjetoi suksesin më të madh të tij si trajner,
duke fitoi Ligën e Kampionëve dhe dy kampionate të Spanjës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
Rijkaard trajneri i ri i Galatasarayit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: