ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ronaldo kushton 75 milionë funte

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: Ronaldo kushton 75 milionë funte   Sat Jun 06, 2009 2:30 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0606092630824_m.jpg[/img][b]Cristiano Ronaldos mund t’i lejohet kalimi te Real Madridi këtë
verë, pasi që trajneri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka
caktuar vlerën e lojtarit: 75 milionë funte (86 milionë euro).[/b]“The
Mirror” njofton se Ferguson dhe shefat ekonomikë të kampionit anglez
mendojnë se ky është çmimi i duhur për ta shitur portugezin, kështu që
në ditët e ardhshme presin një ofertë zyrtare nga presidenti i Real
Madridit, Florentino Perez.

Nga ana tjetër, ish-presidenti i Realit, Ramon Calderon, ka të
nënshkruar një marrëveshje me Unitedin, që do të thotë se nëse
Mbretërit dështojnë ta transferojnë Ronaldon këtë sezon, atëherë ata
duhet t’i paguajnë Unitedit dëmshpërblim prej 26 milionë funtesh (30
milionë euro).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
Ronaldo kushton 75 milionë funte
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: