ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Anglia shënon katër gola kundër Kazakistanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: Anglia shënon katër gola kundër Kazakistanit   Sun Jun 07, 2009 12:16 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0606214231895_m.jpg[/img][b]Kombëtarja e Anglisë ka shënuar edhe fitoren e gjashtë radhazi
në kuadër të kualifikimeve për Kupën Botërore 2010, duke mposhtur në
udhëtim Kazakistanin me rezultat 4-0.[/b]Gareth Barry dhe Emile
Heskey shënuan nga një gol në fund të pjesës së parë të ndeshjes (40’
dhe 45’), para se Wayne Rooney të trefishojë në pjesën e dytë (72’).
Mesfushori i Chelseat, Frank Lampard, vulosi rezultatin nga penaltia,
13 minuta para fundit të ndeshjes (77’).

Pavarësisht rezultatit bindës dhe suksesit të 100-të të Fabio Capellos
me kombëtaren angleze, ata nuk bënë një paraqitje mbresëlënëse në këtë
ndeshje të fundit.

Në ndeshjen tjetër të grupit 6, Bjellorusia ka shkatërruar Andorrën me
rezultat 5-1, ndërsa Kroacia pret në fushë të vet më vonë Ukrainën.

Anglia vazhdon kryesimin me 18 pikë, e ndjekur nga Kroacia me 10 pikë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
Anglia shënon katër gola kundër Kazakistanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Sinan Kastrati:Për dhe “kundër” Rugovës
» Trimi i pamposhtur Kapidan Marka Gjoni (1861-1925) përballoi çdo sulm të armiqve kundër Mirditës Nga:Tomë Mrijaj

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: