ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ukraina nxjerr një pikë në Kroaci

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: Ukraina nxjerr një pikë në Kroaci   Sun Jun 07, 2009 12:18 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0606221605448_m.jpg[/img][b]Kroacia ka arritur të marrë vetëm një pikë në ndeshjen e radhës
të grupit 6 të kualifikimeve për Botërorin 2010, duke barazuar 2-2 në
fushë të vet ndaj Ukrainës.[/b]Kroatët kaluan në epërsi që në
minutën e dytë të ndeshjes me anë të Mladen Petric, por Andriy
Shevchenko barazoi pas 11 minutash tjera për ukrainasit (13’).

Pjesa filloi në të mirë të mysafirëve, të cilën morën avantazhin me anë
të Gai, por kësaj here kroatët barazuan me anë të mesfushorit të
Tottenhamit, Luka Modric (68’), gol që u dha vendasve një pikë, si dhe
ruajtjen e pozitës së dytë në tabelën e grupit 6.

Anglia vazhdon të kryesojë grupin me të gjashtë fitore nga gjashtë
ndeshje (18 pikë), derisa Kroacia mbledh 11 pikë, e ndjekur nga
Bjellorusia me 9 pikë dhe Ukraina me tetë, që të dyja këto të fundit me
nga një ndeshje më pak të zhvilluar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
Ukraina nxjerr një pikë në Kroaci
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: