ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hiddinkk: Ferguson gaboi taktikisht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: Hiddinkk: Ferguson gaboi taktikisht   Mon Jun 08, 2009 6:04 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0608140634752_m.jpg[/img][b]Ish-menaxheri i Chelseat, Guus Hiddink, ka fajësuar Sir Alex
Ferguson dhe taktikën e gabuar të tij, për disfatën e Manchester United
nga Barcelona në finalen e Ligës së Kampionëve.[/b]“Finalen e
Ligës së Kampionëve e shikova me një gëzim të veçantë. Ishte tepër e
mërzitshme. Në fushë kishte vetëm një ekip dhe ishte Barcelona. Nuk
kishte luftë të vërtetë dhe kjo është dëshmi se duhet më me kujdes ta
analizoni kundërshtarin”, ka thënë Hiddink.

“Barcelona e luajti futbollin e vet, por ata dinin si t’i shfrytëzonin
pikat e dobëta të United. Messi nuk luante në anën e tij të zakonshme
të djathtë dhe më shumë lëvizte në pjesën e qendrës, derisa Samuel
Eto’o luante në të djathtë”, ka shtuar holandezi

Hiddink nuk është i vetmi që e ka fajësuar Fergusonin për taktikë të
gabuar. Pas finales së Romës, këtë e kanë bërë edhe Cristiano Ronaldo
dhe Carlos Tevez.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
Hiddinkk: Ferguson gaboi taktikisht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: