ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kaka në prag të kalimit në Madrid

Shko poshtë 
AutoriMesazh
W!Ld|MaN..

avatar

Posts : 317
Join date : 04/06/2009
Age : 21
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Kaka në prag të kalimit në Madrid   Mon Jun 08, 2009 8:51 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0608193710754_m.jpg[/img][b]Mesfushori i Milanit, Leite Kaka, ka bërë edhe një hap drejt
transferimit në Real Madrid, pasi i ka kaluar me sukses testet
mjekësore, sipas Konfederatës Braziliane të Futbollit.[/b]27-vjeçari
është ekzaminuar në Recife, ku Brazili do të përballet të mërkurën me
Paraguain në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Botërorin 2010.

“Stafi teknik i Brazilit është pajtuar me kërkesën e Kaka dhe të
drejtuesve të Real Madridit dhe ka lejuar lojtarin”, thuhet në
deklaratën Konfederatës.

Shuma e transferimit thuhet se do të jetë rekord i ri botëror, rreth 65 milionë euro.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.prishtinadc.tk
 
Kaka në prag të kalimit në Madrid
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: