ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shitet klubi anglez West Ham United

Shko poshtë 
AutoriMesazh
W!Ld|MaN..

W!Ld|MaN..

Posts : 317
Join date : 04/06/2009
Age : 21
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Shitet klubi anglez West Ham United   Mon Jun 08, 2009 8:52 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0608195016707_m.jpg[/img][b]Klubi anglez, West Ham United, ku aktivizohet edhe mesfushori
kosovar Valon Behrami, i është shitur një grupi të bankave islandeze në
një marrëveshje e cila raportohet të jetë mbi 100 milionë funte.[/b]Pronar
i ri i klubit është CB Holding, një kompani që është në pronë të bankës
investuese Straumur-Burdaras, me drejtor të ri jo-ekzekutiv Andrew
Bernhardt.

Pronarët e rinj kanë pohuar se detyrat e menaxherit Gianfranco Zola dhe
asistentit të tij Steve Clarke janë të sigurta dhe se do të sigurojnë
edhe një fond për transferime. Drejtori ekzekutiv Scott Duxbury, po
ashtu do të mbetet në klub.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.prishtinadc.tk
 
Shitet klubi anglez West Ham United
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: