ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 “Up” kryeson në box-office

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: “Up” kryeson në box-office   Mon Jun 08, 2009 9:51 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0608103100425_m.jpg[/img][b]Filmi i Animuar “Up”, ka vazhduar të qëndrojë në krye të listës
së filmave më të shikuar në SHBA edhe gjatë fundjavës, me 44.5 milionë
dollarë të fituar nga shitjet në vikendin e parë.[/b]Filmi, ku
luan Ed Asner në rolin e një njeriu të moshuar, i cili udhëton botën me
një balonë fluturuese të bërë vetë, mposhti ngushtë debutimin e ri “The
Hangover”, që përballoi pritjet e kritikëve me 43 milionë dollarë të
fituar.

Filmi i Will Ferrell, “Land of the Lost” ka qenë ‘dështimi’ i madh i
vikendit, duke fituar vetëm 19.5 milionë dollarë në vikendin e parë.

“Night at the Museum: Battle of the Smithsonian” dhe “Star Trek” mbyllin top pesëshin e filmave më të shikuar në SHBA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
“Up” kryeson në box-office
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: VIP-
Kërce tek: