ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Wolfsburg thotë se Dzeko nuk është në shitje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
W!Ld|MaN..

avatar

Posts : 317
Join date : 04/06/2009
Age : 21
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Wolfsburg thotë se Dzeko nuk është në shitje   Wed Jun 10, 2009 5:37 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0610132732614_m.jpg[/img][b]Kampioni i Gjermanisë, Wolfsburg, i ka paralajmëruar Arsenalin,
Manchester Cityn, Chelsean, Milanin dhe të gjitha ekipet tjera të
interesuara për Edin Dzekon, se sulmuesi nuk është në shitje.[/b]Lojtari
i kombëtares së Bosnjë dhe Hercegovinës do të bëjë të ditur vet se ku
dëshiron të luajë në sezonin e ardhshëm, por Wolfburgu ka dalë me një
qëndrim të fuqishëm se Dzeko nuk është për shitje.

“Dzeko nuk është për shitje. Kemi pasur kontakt me Milanin, por nuk
kemi biseduar për para. Mendimi jonë është i njëjtë, ‘Ka marrëveshje të
caktuara dhe ato duhet të respektohen’,”, ka thënë menaxheri gjeneral i
klubit, Juergen Marbach.

Dzeko këtë sezon ishte në një formë të shkëlqyeshme dhe me 26 golat e
shënuar, ndihmoi Wolfsburgun të arrijë te titulli i parë në Bundesligë.
Sulmuesi ka kontratë me kampionin e Gjermanisë deri në vitin 2011.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.prishtinadc.tk
 
Wolfsburg thotë se Dzeko nuk është në shitje
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: