ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hill anulon koncertet për shkak të sëmundjes

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: Hill anulon koncertet për shkak të sëmundjes   Wed Jun 10, 2009 5:52 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/vip/f.0610150044478_m.jpg[/img][b]Këngëtarja e muzikës R&B, Lauryn Hill, ka anuluar turneun saj evropian pasi është sëmurë.[/b]Anëtarja
e dikurshme e grupit “Fugees” nuk është paraqitur para publikut që nga
koncerti i vitit 2007 në Londër, kur ishte fishkëllyer nga të
pranishmit për shkak se ishte vonuar dy orë.

Ndërsa këtë vit ajo kishte planifikuar të fillonte një turne evropian,
duke nisur nga Suedia (Stockholm Jazz Festival), pastaj në Greqi,
Holandë, Poloni, Gjermani, Itali, Zvicër, Francë dhe Austri.

Mirëpo, të gjitha datat janë shtyrë për arsye shëndetësore, ndërsa
përfaqësuesi i këngëtares nuk ka dhënë detaje për gjendjen e saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
Hill anulon koncertet për shkak të sëmundjes
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: VIP-
Kërce tek: