ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kuznetsova kampione e re e French Open

Shko poshtë 
AutoriMesazh
W!Ld|MaN..

avatar

Posts : 317
Join date : 04/06/2009
Age : 21
Location : Obiliq

MesazhTitulli: Kuznetsova kampione e re e French Open   Sat Jun 06, 2009 8:16 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0606185624951_m.jpg[/img][b]Tenistja e shtatë në botë, rusja Svetlana Kuznetsova, ka fituar
titullin e parë French Open, duke mposhtur në finale bashkë-vendasen e
saj, numrin një të botës, Dinara Safina, me rezultat 2-0 në sete (6-4’
6-2).[/b]Kuznetsova bëri një fillim nervoz, por shpejt u
rikuperua për të rimarrë kontrollin e ndeshjes dhe për të ngritur
titullin e dytë të saj Grand Slam, pas atij të vitit 2004, US Open.

Safina, e cila humbi edhe në finalen e vitit të kaluar nga Ana
Ivanovic, tash çon në tre numrin e dështimeve në finalet Grand Slam,
duke mos arritur ta fitojë asnjërën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.prishtinadc.tk
 
Kuznetsova kampione e re e French Open
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: