ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Federer fiton në French Open dhe hyn në histori

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 298
Join date : 03/06/2009

MesazhTitulli: Federer fiton në French Open dhe hyn në histori   Sun Jun 07, 2009 8:29 pm

[img]http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0607182845487_m.jpg[/img][b]Roger Federer ka fituar titullin e parë të tij French Open dhe
të 14-tin titull Grand Slam duke mposhtur me lehtësi suedezin Robin
Soderling, 3-0 në sete (6-1; 7-6; 6-4) në finalen në Roland Garros.[/b]Duke
fituar turneun francez Federer, i cili ka të humbur vetëm një set gjatë
10 takimeve me Soderling, është bërë vetëm tenisti i gjashtë në botë që
ka fituar të gjithë katër turnetë e mëdhenj në karrierë, si dhe ka
barazuar rekordin e Pete Sampras me 14 tituj të mëdhenj të fituar.

“Nuk ishte aspak e vërtetë të përballesha me emocionet. Mund të jetë
fitorja më e madhe në karrierën time”, ka thënë 27-vjeçari, i cili ka
humbur nga numri një i botës në tenis, Rafael Nadal, në tre finalen e
kaluara.

“Për mua ai është lojtari më i mirë në histori”, ka thënë Soderling për zviceranin, pas ndeshjes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://alboz-hacking.albanianforum.net
 
Federer fiton në French Open dhe hyn në histori
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Lajmet Nga Sporti-
Kërce tek: