Robinho shënon në fitoren e Brazilit EmptyForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Robinho shënon në fitoren e Brazilit

besi

Posts : 13
Join date : 09/06/2009

Robinho shënon në fitoren e Brazilit Empty
MesazhTitulli: Robinho shënon në fitoren e Brazilit   Robinho shënon në fitoren e Brazilit EmptyThu Jun 11, 2009 11:18 am

[b]Brazili i është afruar edhe më shumë Kampionatit Botëror Afrika e Jugut 2010, pasi shënoi fitore 2-1 ndaj Paraguait në Recife.[/b]
Brazilianët filluan fuqishëm ndeshjen dhe brenda dy minutash kishin dy tentime për të shënuar, me anë të Robinhos dhe Kakas.

Kampioni i pesëfishtë botëror dominoi në posedim, por ishte Paraguai që kaloi i pari në epërsi me anë të Salvador Cabanas, goditja e të cilit u devijua nga Elano dhe përfundoi në rrjetën e Julio Cesar (24’).

Pesë minuta para fundit të pjesës së parë rezultati u barazua, kur Robinho gjeti një harkim të Daniel Alves për të dërguar topin në rrjetë.

Katër minuta në pjesën e dytë, Nilmar shënoi edhe golin e fitores për Brazilin, të cilët keqpërdoruan njësori rastesh në ndeshje.